Fotomeik pildistama minnes

Kuidas pildistama minnes fotomeiki teha, mida seejuures tähele panna ja mille poolest fotomeik üldse erinev on?


Nii portree kui pere pildistamine sujub kordades ladusamalt kui aluseks on tehtud hea fotomeik. Hea fotomeik hoiab hiljem väga oluliselt fototöötluse aega kokku kui näonahk on laiguline või on seal omajagu punne ja täpikesi.

Meik, mida kasutad igapäevaselt, ei pruugi olla parim lahendus fotodel. Selleks, et piltidel kaunis jääda, tuleb kasutada natuke teisi toone nii jumestuspõhja tegemisel, silmameigis kui ka näo modelleerimisel.

See tundub aga tihti naistele, kes ennast igapäevaselt või väga tihti ei meigi, võõras ning esmapilgul mittesobiv. Seepärast tulekski vaatata meiki kaugemalt. 

Fotojumestus võib tihtipeale ülepakutud näida kui vaatad end 5 cm kauguselt peeglist. Ent astu paar sammu peeglist eemale ja anna oma jumestusele siis hinnang. Kuidas tundub!?

Võib öelda, et foto "sööb" meiki. Just!

Fotode jaoks tuleb alati julgem jumestus teha. Piltide peal ei jää värvid kunagi nii tugevad ja erksad kui need silmale tunduvad. Fotol kaob u 75% meigist. Seega, kasutada võib julgemalt põsepuna, silmavärve ja huuletooni. Hea efekti annavad väikesed ripsmetutikud silmanurgas. Nii saad loomuliku lainerjoone ripsmete abil. Seega, miks mitte kasutada pildidel kunstripsmeid.

Korralikult tehtud meigipõhi võib pildil siiski inetu näida, kui nägu läigib. 

Seega, võiks fotomeigi puhul kasutada puudrit meigi kinnitamiseks. Mina kasutan selleks läbipaistvat puudrit. See küll kinnistab meigi, kuid samal ajal ei muuda inimese näotooni. Eriti tuleks jälgida, et nägu oleks matt nina ümbruses, lõual ning otsmikul. Puudri kannan näole pärast põsepuna ning näo kontuurimist.

Väga palju annavad näo õigele kujule juurde kulmud. Kui igapäevaselt jumestuses kulme ei värvita, siis fotomeigi puhul teen seda kindlasti. Täidan kulmuaugud mati ja loomulikku tooni spetsiaalse kulmuvärviga. Lisaks veel fikseerin kulmukarvad vahaga. 

Eriti heledapäised vajavad kulmude täitmist, muidu kaovad fotol kulmud täitsa ära. Kena kujuga kulmud annavad näole ja silmadele kuju.

Silmameigi tegemisel kasutan sära andmiseks ning kulmukaare rõhutamiseks highlighterit ja lauvärvidest matte toone. Silmameigi värvitoonid peaksid harmoniseeruma riietuse tooniga. Alati on paremad pehmed varjundi erinevused riiete ja meigi värvide vahel, kui täpselt toon-toonides tehtud. Läige õiges kohas annab aga jumestusele kena nüansi. Matid toonid ei peegelda valgust, neid on kerge peale kanda ja nii portree formaadis kui ka kaugemalt tehtud foto ei jää kusagilt häirivalt läikima. 

Kõige viimane, kuid samas kõige tähtsam on huulte õige kontuurimine ning huulevärvi valik. Väga ilus jääb näiteks must-valgete fotode puhul tumepunane huulepulk. Eelkõige oleneb huulevärvi valik ka riietusest ning stiilist.  

Ning armsad sõbrad, ärge unustega kõige olulisemat sära silmades ning naeratust huulil!

Ilusaid pilte,

Heidi

[Tagasi]

Kontakt

Heidi Eit
Jumestamine, stuudiokujundus
heidi[at]valgusjavari.ee
55 63 25 77

Janar Eit
Pildistamine, fototöötlus
janar[at]valgusjavari.ee
51 29 427
Valgus & Vari fotostuudio aadress:
Kannistiku tee 18, Lemmatsi 61704, Ülenurme Vald, Tartumaa

Ettevõtte andmed:
Value Factor OÜ
12730947
Top
{{ notification.title }} x
{{{ notification.data }}}