Kuidas me oma koju fotostuudio tegime

Miks ja kuidas meil tuli idee teha oma koju fotostuudio? Mida me otsustasime testida ja mille uurimisest alustada. Kuidas esimesed põhimõtted paika said.


Mingi tekst

Stuudiovälkude ja kaamera esmased katsetused meie elutoas 2015 novembris

Idee

Ühel 2015 sügisõhtul arutasime abikaasaga veiniklaasi taga, et peaks enda vana peegelkaamera asemele korralikuma ostma. Kaamera iseenesest töötas veel aga paar nüanssi häirisid pildistades. Välgu jalg oli katki kukkunud ja seda ei saanud enam kaamera peale kinnitada normaalselt ja teiseks kaamera aku oli kehvakeseks jäänud. Lisaks oli selle sensori resolutsioon vaid 8Mpx ja kitobjektiivi valgusjõulisus kehvake. Objektiivi täisava oli vaid F5.6.

Olime varem mõelnud ka selle peale, et millised võiksid olla võimalikud hobid millega koos abikaasaga tegeleda võiksime ja mille eest võib-olla isegi keegi maksma nõus meile on. No kõik ikka selleks, et vähem palgatööline olla ja kellegi heaks töötada ning rohkem selleks, et ennast vabamalt tunda ja teha seda mida meeldib teha.

Mõtlesime ja arutlesime seal ja ühel hetkel tuligi kuidagi selline lennukas mõte, et prooviks endas ühendada meie huvi fotograafia vastu, minu senised oskused pilte teha ja töödelda ning veebilehti programmeerida, uue fotokaamera ostuplaani ja meie praktilise meele koduste ruutmeetrite ära kasutamiseks millegi muu tarbeks kui lihtsalt elamine. Selle juurde tuli veel mõte, et Heidi võiks õppida põhjalikumalt fotomeigiks sobilikku jumestust tegema ning idee tunduski korraga piisavalt jumekas ja hull, et ära proovida.

Jätsime mõtte veel mõneks ajaks idanema ja ma asusin eeltööd tegema, et milline fototehnika meile otstarbekas võiks olla ja millele me siis üldse keskendume. Sellest tulenevalt siis kaamera kere ja objektiivide ning valgustustehnika valik.

Esmane plaan - fotostuudio kodus

Esmase plaani kohaselt keskendume siis portreefotograafiale ja ürituste pildistamisele. Plaanime teha kogu tegevuse iseendi seisukohast võimalikult lihtsaks ja automaatseks. Saime mõned märksõnad paika mille ümber kogu asi ehitada.

- Stuudio tuleb otse meie koju, et me pildistamiseks ise ei peaks kusagile minema. Meie elutuba sobib selleks otstarbeks täiesti ja väikeste seinavärvi muudatustega ning mööbli ümberkorraldamisega teisele korrusele saab vabalt pihta hakata.

- Broneerimissüsteem peab olema läbipaistev ja automaatne, et poleks vaja e-mailide ja telefonikõnede kaskaadi suhtlemiseks ja aegade broneerimiseks. Klient peaks täiesti ilma meie sekkumiseta saama teada kõik meie pakutavad teenused, hinnad, vabad ajad ja soodustused. Veeb peab ka mobiilis kena välja nägema ja funktsioneerima.

- Kaamera peab olema piisavalt hea - selline, et me saaks mugavalt hakkama hämaramatest tingimustes näiteks ürituse pildistamisega. Lisaks peaks teravustamispunkte olema pigem rohkem, et paremini lapsi ja lemmikloomi tegutsemas pildistada. Tõenäoliselt täiskaader sensoriga.

- Objektiivid ostame ainult kõige paremate hulgast - pigem jätame mingi vahemiku katmata aga odavaid/säästukvaliteediga ei osta.

- Kõik fotod mis õnnestuvad on teenuse hinna sees - midagi juurde maksta ei tule.

- Säilitame ilma mingi aja või mahupiiranguta kõik fotod tähtajatult - kuna serveriruumi maht mõnedes meediaserverites on üsna soodsa hinnaga siis ma ei näe mingit põhjust klientide fotosid kustutada.

- Pakume koos fototeenusega naisterahvastele ka fotomeiki - päris paljud naised eelistavad pildile jääda meigituna, mitte ilma.

- Peale pildistamist teeme fototöötluse ja anname pildid üle mõne päevaga - kui vähegi võimalik. See on kindlasti võimalus eristuda ja klienti üllatada.

- Kiire fototöötluse endale meeldivaks tegemiseks muretseme korraliku kiire arvutustehnika - anname endale aru, et tegemist on töö kõrvalt tehtava lisategevusega ja kui õhtul pilte töödeldes ka arvuti uimerdab siis on väga ebamotiveeriv asju kiiresti ära teha.


Sellise plaaniga siis asusime ettevalmistusi tegema. Mina fototehnikat kokku komplekteerima - Heidi aksessuaare ja kompositsioonielemente mõtlema ning meigikoolitusele mõtlema.

jätkub siin - kuidas me portreefotograafia jaoks kaamera ja objektiivid valisime...

[Tagasi]

Kontakt

Heidi Eit
Jumestamine, stuudiokujundus
heidi[at]valgusjavari.ee
55 63 25 77

Janar Eit
Pildistamine, fototöötlus
janar[at]valgusjavari.ee
51 29 427
Valgus & Vari fotostuudio aadress:
Kannistiku tee 18, Lemmatsi 61704, Ülenurme Vald, Tartumaa

Ettevõtte andmed:
Value Factor OÜ
12730947
Top
{{ notification.title }} x
{{{ notification.data }}}