Milline on huvitav ja meeldejääv portree. Millist kompositsiooni, taustu ja valgust kasutada. Kuidas objektiiv ja pildistamise parameetrida valida.

#portree

Erinevad taustad fotostuudios


Oleme oma kodussesse fotostuudiosse valmis seadnud mõned erinevad taustad, et pildistamisel jätta endile väike valikuvabadus vastavalt riietusele ja olukorrale tausta valida.

Klassikaliselt peab loomulikult olemas olema nii must kui valge taust. Kõige enam kasutamegi tõenäoliselt valget tausta. See sobib lihtsalt väga paljude eirnevate riietustega.

Mustal taustal saab samuti teha üsna erinevate riitusstiilidega häid tulemusi. Samas nõuab mustal taustal pildil tavaliselt kõige enam ettevalmistust ja sättimist.

Mõned erinevate mustrite ja värvidega taustad on samuti olemas ja sobivad vastavalt riietusele katsetada. Enamus sellistest värvilistest taustadest sobivad küll pigem portree pildistamiseks. Pere pildistamine toimub suuremalt jaolt ikka suuremal taustal ja sellised värviliste mustrite või kujundustega väga ei toodeta.

Mõni taust on kujundatud nii nagu langeks valgus portreeritava taha tausta pinnale. See teeb mõnevõrra kompositsiooni lihtsamaks aga samas võib ka viletsasti valgustades võlts tunduda. 

Panimegi siia mõned pildid üles erinevatest taustadest, et pildistamisele tulles võib-olla juba ette väheke inspiratsiooni koguda.


[Loe edasi]

Fotomeik pildistama minnes


Nii portree kui pere pildistamine sujub kordades ladusamalt kui aluseks on tehtud hea fotomeik. Hea fotomeik hoiab hiljem väga oluliselt fototöötluse aega kokku kui näonahk on laiguline või on seal omajagu punne ja täpikesi.

Meik, mida kasutad igapäevaselt, ei pruugi olla parim lahendus fotodel. Selleks, et piltidel kaunis jääda, tuleb kasutada natuke teisi toone nii jumestuspõhja tegemisel, silmameigis kui ka näo modelleerimisel.

See tundub aga tihti naistele, kes ennast igapäevaselt või väga tihti ei meigi, võõras ning esmapilgul mittesobiv. Seepärast tulekski vaatata meiki kaugemalt. 

Fotojumestus võib tihtipeale ülepakutud näida kui vaatad end 5 cm kauguselt peeglist. Ent astu paar sammu peeglist eemale ja anna oma jumestusele siis hinnang. Kuidas tundub!?

[Loe edasi]

Fotokaamera ja objektiivide valimine stuudiole


Tamroni 24-70mm f2.8 Di VC USD objektiiv mida testisin grupifotode pildistamiseks.

Kui esmane plaan kuidas oma "fotostuudio kodus" teoks teha ja millest me selle idee katsetamise juures lähtume oli paigas, siis edasi tuli hakata uurima mida meil täpsemalt vaja on selle plaani elluviimiseks.

Kaamera kere valik

Kaamerate hulgast oli esialgu kaalukausil päris mitmed erinevad kaamerad mille hulgast ma siis lõpuks üks-ühele võrreldes järjest vähem sobivaid välistama asusin. Brändide osas olin üsna kiiresti kindel, et ainult Canon või Nikon on mulle meele järele.

Potentsiaalsed kandidaadid olid:

- Canon EOS 7D Mark II
- Canon EOS 6D
- Canon EOS 5D Mark III
- Nikon D610
- Nikon D750
- Nikon D810

[Loe edasi]

Kuidas me oma koju fotostuudio tegime


Mingi tekst

Stuudiovälkude ja kaamera esmased katsetused meie elutoas 2015 novembris

Idee

Ühel 2015 sügisõhtul arutasime abikaasaga veiniklaasi taga, et peaks enda vana peegelkaamera asemele korralikuma ostma. Kaamera iseenesest töötas veel aga paar nüanssi häirisid pildistades. Välgu jalg oli katki kukkunud ja seda ei saanud enam kaamera peale kinnitada normaalselt ja teiseks kaamera aku oli kehvakeseks jäänud. Lisaks oli selle sensori resolutsioon vaid 8Mpx ja kitobjektiivi valgusjõulisus kehvake. Objektiivi täisava oli vaid F5.6.

[Loe edasi]

Kontakt

Heidi Eit
Jumestamine, stuudiokujundus
heidi[at]valgusjavari.ee
55 63 25 77

Janar Eit
Pildistamine, fototöötlus
janar[at]valgusjavari.ee
51 29 427
Valgus & Vari fotostuudio aadress:
Kannistiku tee 18, Lemmatsi 61704, Ülenurme Vald, Tartumaa

Ettevõtte andmed:
Value Factor OÜ
12730947
Top
{{ notification.title }} x
{{{ notification.data }}}