Erinevad lemmikloomad on meie kaamera ette alati oodatud olnud. Koerad, kassid, merisead, hobused või misiganes muud toredad elukad on väga tore mõte mõnikord pildistamisele kaasa võtta. Nemad on ju samuti osa perest.
Erinevad lemmikloomad on meie kaamera ette alati oodatud olnud. Koerad, kassid, merisead, hobused või misiganes muud toredad elukad on väga tore mõte mõnikord pildistamisele kaasa võtta. Nemad on ju samuti osa perest.
Stuudiost väljaspool on alati palju huvitavam pildistada, sest maailm on suur ja lai ning väga palju huvitavaid kohti ning tegevusi on võimalik huvitaval moel pildile talletada.
Beebiootuse pildistamine on nüüd meie juures veel lihtsam, sest saime väikese täienduse oma senistele rasedate kleitidele.
Väga kena ja rõõmsatujuline pulmade pildistamine oli teiega Andra-Ingre ja Steiv.
Aitäh, et kutsusite seda jäädvustama ja aitäh armsa tagasiside eest piltidele!
Ilusat kooselu, armastage ja austage üksteist;)
Kui me Heidiga 2015 aasta sügisel oma koduse fotostuudio otsustasime luua, siis ma ise endale seadsin sisimas eesmärgi - fotostuudio Tartus, millel on parim broneerimissüsteem. Parim minu jaoks tähendas seda, et klient ei peaks minu arvates fotograafiga edasi-tagasi kirjutama, et teada saada missuguseid aegasid kellelgi vaba on või palju üks või teine fotograaf Tartus maksab.
Hea broneerimissüsteem oli loodava kodulehe ja selle haldussüsteemi keskseks osaks. Täna - paar aastat hiljem võin kindlusega öelda, et tegin täiesti õige eelduse. Oleme paljudelt klientidelt saanud positiivset tagasisidet just mugava broneerimissüsteemi eest.
Kodulehe ja kogu taustsüsteemi arendan ise (sest tegelen niikuinii igapäevaselt tegelikult ka tarkvaraarendusega) ja suuremaid või pisemaid uuendusi olen kodulehele tänase seisuga teinud juba veidi üle 200 korra:)
Siin pisike ekraanitõmmis kodulehe koodi versioonihalduse "git" ekraanist.
Postutus seeriast fotograaf Tartus.
Mulle hirmsasti meeldib HDR katsetusi teha.
HDR on siis lühend sõnast "High Dynamic Range" ja põhimõtteliselt tähendab see lihtsustatult siis fotograafiat kus korraga tehakse mitu fotot erineva säriga ja tõstetakse need fototöötluses pärast üksteise peale. Sellisel viisil saab ühele pildile alad mis on ka "liiga heledad" ja "liiga tumedad", et neid kõiki korraga hästi näha/pildistada. Tulemuseks sellised veidike kummalised aga huvitavad fotod.
Allpool ühed esimestest HDR-idest mille Tartus tegin oma praeguse Nikon D850-ga.
HDR-id kokku tõstetud Aurora HDR-iga.
Mida selga panna pildistama tulles ja millised on omavahel hästi kokkusobivad riided?
Erksad toonid mõjuvad fotol alati värske ja rõõmsameelsena
Toimub monitori kalibreerimine Spyder 5 kalibraatoriga.
Okei, kaameraga on tore ja lihtne pildistada aga kuidas, kus ja mis formaadis neid pilte salvestada, hallata, kliendile jagada ja varundada?
Millega pilte töödelda ja kuidas klientidele jagada?
Millises värviruumis pilte teha? Milline arvuti/monitor fototöötluseks oleks sobilik?
Jube palju igasuguseid küsimusi ja dialemmasid tekib isegi juba väikese fotostuudio tasemel asju tehes.
Väike kokkuvõte siis siinkohal iseendale, et kuidas meie alustasime.
Oleme oma kodussesse fotostuudiosse valmis seadnud mõned erinevad taustad, et pildistamisel jätta endile väike valikuvabadus vastavalt riietusele ja olukorrale tausta valida.
Klassikaliselt peab loomulikult olemas olema nii must kui valge taust. Kõige enam kasutamegi tõenäoliselt valget tausta. See sobib lihtsalt väga paljude eirnevate riietustega.
Mustal taustal saab samuti teha üsna erinevate riitusstiilidega häid tulemusi. Samas nõuab mustal taustal pildil tavaliselt kõige enam ettevalmistust ja sättimist.
Mõned erinevate mustrite ja värvidega taustad on samuti olemas ja sobivad vastavalt riietusele katsetada. Enamus sellistest värvilistest taustadest sobivad küll pigem portree pildistamiseks. Pere pildistamine toimub suuremalt jaolt ikka suuremal taustal ja sellised värviliste mustrite või kujundustega väga ei toodeta.
Mõni taust on kujundatud nii nagu langeks valgus portreeritava taha tausta pinnale. See teeb mõnevõrra kompositsiooni lihtsamaks aga samas võib ka viletsasti valgustades võlts tunduda.
Panimegi siia mõned pildid üles erinevatest taustadest, et pildistamisele tulles võib-olla juba ette väheke inspiratsiooni koguda.
See pulmapildistamine oli üks pikemaid mida seni teinud olin. Algas hommikul kell 10 ja lõppes peale südaööd kell 1. Vahelduva eduga sain kaamerat käes hoida 14 tundi järjest - päris kõva trenn oli:)
Aile ja Rando olid muidugi supersõbralikud ja toredad inimesed. Naeratavaid inimesi on üldse väga mõnus pildistada:)
Ettevalmistused, ilupildid, registreerimine, grupifotod, teekond pulmapaika ja kõik tegevused vahepeal ning pidu peomajas Põlvamaal möödusid kõik igasuguste viperusteta ja oli maru armas pulmapäev mida jäädvustada.
Pildistamise tehnilise poole pealt oli samuti mitmekülgne päev. Sai kasutada kõiki objektiive ja palju erinevaid valguse ja kompositsiooniolustikke, sai pildistada välgu ja pika säriga, sai pildistada HDR fotosid. Väga nauditav ja väljakutseterohke oli:)
Aitäh teile Aile ja Rando kutsumast!
Soovin teile pikka armastust ja üksteise austamist!
Nii portree kui pere pildistamine sujub kordades ladusamalt kui aluseks on tehtud hea fotomeik. Hea fotomeik hoiab hiljem väga oluliselt fototöötluse aega kokku kui näonahk on laiguline või on seal omajagu punne ja täpikesi.
Meik, mida kasutad igapäevaselt, ei pruugi olla parim lahendus fotodel. Selleks, et piltidel kaunis jääda, tuleb kasutada natuke teisi toone nii jumestuspõhja tegemisel, silmameigis kui ka näo modelleerimisel.
See tundub aga tihti naistele, kes ennast igapäevaselt või väga tihti ei meigi, võõras ning esmapilgul mittesobiv. Seepärast tulekski vaatata meiki kaugemalt.
Fotojumestus võib tihtipeale ülepakutud näida kui vaatad end 5 cm kauguselt peeglist. Ent astu paar sammu peeglist eemale ja anna oma jumestusele siis hinnang. Kuidas tundub!?
Tamroni 24-70mm f2.8 Di VC USD objektiiv mida testisin grupifotode pildistamiseks.
Kui esmane plaan kuidas oma "fotostuudio kodus" teoks teha ja millest me selle idee katsetamise juures lähtume oli paigas, siis edasi tuli hakata uurima mida meil täpsemalt vaja on selle plaani elluviimiseks.
Kaamerate hulgast oli esialgu kaalukausil päris mitmed erinevad kaamerad mille hulgast ma siis lõpuks üks-ühele võrreldes järjest vähem sobivaid välistama asusin. Brändide osas olin üsna kiiresti kindel, et ainult Canon või Nikon on mulle meele järele.
Potentsiaalsed kandidaadid olid:
- Canon EOS 7D Mark II
- Canon EOS 6D
- Canon EOS 5D Mark III
- Nikon D610
- Nikon D750
- Nikon D810
Stuudiovälkude ja kaamera esmased katsetused meie elutoas 2015 novembris
Ühel 2015 sügisõhtul arutasime abikaasaga veiniklaasi taga, et peaks enda vana peegelkaamera asemele korralikuma ostma. Kaamera iseenesest töötas veel aga paar nüanssi häirisid pildistades. Välgu jalg oli katki kukkunud ja seda ei saanud enam kaamera peale kinnitada normaalselt ja teiseks kaamera aku oli kehvakeseks jäänud. Lisaks oli selle sensori resolutsioon vaid 8Mpx ja kitobjektiivi valgusjõulisus kehvake. Objektiivi täisava oli vaid F5.6.