Kirjutame oma hubasest kodusest fotostuudiost Tartu linna piiril. Meie katsetused ja kogemused koduse fotostuudio üles ehitamisest.

#fotostuudio

Erinevad taustad fotostuudios


Oleme oma kodussesse fotostuudiosse valmis seadnud mõned erinevad taustad, et pildistamisel jätta endile väike valikuvabadus vastavalt riietusele ja olukorrale tausta valida.

Klassikaliselt peab loomulikult olemas olema nii must kui valge taust. Kõige enam kasutamegi tõenäoliselt valget tausta. See sobib lihtsalt väga paljude eirnevate riietustega.

Mustal taustal saab samuti teha üsna erinevate riitusstiilidega häid tulemusi. Samas nõuab mustal taustal pildil tavaliselt kõige enam ettevalmistust ja sättimist.

Mõned erinevate mustrite ja värvidega taustad on samuti olemas ja sobivad vastavalt riietusele katsetada. Enamus sellistest värvilistest taustadest sobivad küll pigem portree pildistamiseks. Pere pildistamine toimub suuremalt jaolt ikka suuremal taustal ja sellised värviliste mustrite või kujundustega väga ei toodeta.

Mõni taust on kujundatud nii nagu langeks valgus portreeritava taha tausta pinnale. See teeb mõnevõrra kompositsiooni lihtsamaks aga samas võib ka viletsasti valgustades võlts tunduda. 

Panimegi siia mõned pildid üles erinevatest taustadest, et pildistamisele tulles võib-olla juba ette väheke inspiratsiooni koguda.


[Loe edasi]

Fotode haldus järeltöötlusest varundamiseni ning riistvara ja tarkvara väikesele stuudiole


Toimub monitori kalibreerimine Spyder 5 kalibraatoriga.


Okei, kaameraga on tore ja lihtne pildistada aga kuidas, kus ja mis formaadis neid pilte salvestada, hallata, kliendile jagada ja varundada?

Millega pilte töödelda ja kuidas klientidele jagada?

Millises värviruumis pilte teha? Milline arvuti/monitor fototöötluseks oleks sobilik?

Jube palju igasuguseid küsimusi ja dialemmasid tekib isegi juba väikese fotostuudio tasemel asju tehes.

Väike kokkuvõte siis siinkohal iseendale, et kuidas meie alustasime.

[Loe edasi]

Fotokaamera ja objektiivide valimine stuudiole


Tamroni 24-70mm f2.8 Di VC USD objektiiv mida testisin grupifotode pildistamiseks.

Kui esmane plaan kuidas oma "fotostuudio kodus" teoks teha ja millest me selle idee katsetamise juures lähtume oli paigas, siis edasi tuli hakata uurima mida meil täpsemalt vaja on selle plaani elluviimiseks.

Kaamera kere valik

Kaamerate hulgast oli esialgu kaalukausil päris mitmed erinevad kaamerad mille hulgast ma siis lõpuks üks-ühele võrreldes järjest vähem sobivaid välistama asusin. Brändide osas olin üsna kiiresti kindel, et ainult Canon või Nikon on mulle meele järele.

Potentsiaalsed kandidaadid olid:

- Canon EOS 7D Mark II
- Canon EOS 6D
- Canon EOS 5D Mark III
- Nikon D610
- Nikon D750
- Nikon D810

[Loe edasi]

Kuidas me oma koju fotostuudio tegime


Mingi tekst

Stuudiovälkude ja kaamera esmased katsetused meie elutoas 2015 novembris

Idee

Ühel 2015 sügisõhtul arutasime abikaasaga veiniklaasi taga, et peaks enda vana peegelkaamera asemele korralikuma ostma. Kaamera iseenesest töötas veel aga paar nüanssi häirisid pildistades. Välgu jalg oli katki kukkunud ja seda ei saanud enam kaamera peale kinnitada normaalselt ja teiseks kaamera aku oli kehvakeseks jäänud. Lisaks oli selle sensori resolutsioon vaid 8Mpx ja kitobjektiivi valgusjõulisus kehvake. Objektiivi täisava oli vaid F5.6.

[Loe edasi]

Fotostuudio Tartus millel on mugavustega broneerimissüsteem


Kui me Heidiga 2015 aasta sügisel oma koduse fotostuudio otsustasime luua, siis ma ise endale seadsin sisimas eesmärgi - fotostuudio Tartus, millel on parim broneerimissüsteem. Parim minu jaoks tähendas seda, et klient ei peaks minu arvates fotograafiga edasi-tagasi kirjutama, et teada saada missuguseid aegasid kellelgi vaba on või palju üks või teine fotograaf Tartus maksab.

Hea broneerimissüsteem oli loodava kodulehe ja selle haldussüsteemi keskseks osaks. Täna - paar aastat hiljem võin kindlusega öelda, et tegin täiesti õige eelduse. Oleme paljudelt klientidelt saanud positiivset tagasisidet just mugava broneerimissüsteemi eest.

Kodulehe ja kogu taustsüsteemi arendan ise (sest tegelen niikuinii igapäevaselt tegelikult ka tarkvaraarendusega) ja suuremaid või pisemaid uuendusi olen kodulehele tänase seisuga teinud juba veidi üle 200 korra:)

Siin pisike ekraanitõmmis kodulehe koodi versioonihalduse "git" ekraanist.

[Loe edasi]

Kontakt

Heidi Eit
Jumestamine, stuudiokujundus
heidi[at]valgusjavari.ee
55 63 25 77

Janar Eit
Pildistamine, fototöötlus
janar[at]valgusjavari.ee
51 29 427
Valgus & Vari fotostuudio aadress:
Kannistiku tee 18, Lemmatsi 61704, Ülenurme Vald, Tartumaa

Ettevõtte andmed:
Value Factor OÜ
12730947
Top
{{ notification.title }} x
{{{ notification.data }}}